Hakkımızda

Deprem  gerçeği ile yaşamak zorunda olan ülkemizin zemin problemlerini tespit etmek ve bu problemlere çözüm üretmek üzere, 2008 yılında kurulan Beytaş Mühendislik 2012 yılında kurumsallaşması neticesinde BEYTAŞ ZEMİN ETÜDÜ DANIŞMANLIK İNŞ. MAK. TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ünvanını alarak faaliyetine devam etmiştir.

Çözüm aranırken, farklı bilim dallarını ilgilendirse bile, yapılar içinde bulunduğu jeolojik ortamdan bağımsız düşünülemez. Şehir ve bölge planlama, deprem risklerinin azaltılması, güvenli yerleşim alanlarının oluşturulmasında, yapılan zemin araştırmalarının önemi yadsınamaz bir gerçektir. Zemin araştırma çalışmaları, yapıların güvenliğini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle zemin problemlerine çözüm üretirken jeolojik-jeofizik yöntemler ile yapı ilişkisi doğru kurulmalı ve buna göre uygulama yapılmalıdır.

2012 yılında  yapı endüstri  sektöründe faaliyet  göstermek üzere  kurulan firmamız, yer araştırmalarında uzmanlaşan birimlerimizin amacı köprü, baraj, tünel, fabrika, konut, hastane, okul gibi önemli mühendislik yapılarının doğru projelendirilmesi için zemin etüt ve risk analizlerini yapıp, iyileştirme çalışmalarını yürütmektir.

Firma olarak, insan hayatının altına imza atmanın önemini biliyor, bu sorumluluk ve ciddiyetle çalışmaya devam ediyoruz.
Saygılarımızla
Tepecik Mh. Hürriyet Cd. Belediye İş Hanı Batı
Blok No:117/5 İzmit/Kocaeli